Kochani jutro w Kościele Świętym obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Naszego Pana Jezusa Chrystusa.

 

W naszej parafii będzie to też dzień w którym odbędzie druga tura Uroczystości I Komunii Świętej
podczas której po raz pierwszy Pana Jezusa do swego serca przyjmą
dzieci z klas III c i d SP1 oraz III klasy ze SP w Dudach podczas Mszy Świętej o godzinie 12.00.

Otoczmy Te dzieci i ich rodziny modlitwą aby jak najpiękniej duchowo przeżyły tą uroczystość.

 

Post Scriptum:

Dzisiaj odbył się Diecezjalny Turniej Ministrancki naszej Diecezji, wydarzenie miało miejsce w Andrzejewie. Z dumą pragniemy poinformować że nasz ministrant Bartek Polak zajął w kategorii wiekowej najstarszych ministrantów drugie miejsce w całej diecezji.

 

W naszej Parafii odbywa się on codziennie
od poniedziałku (15 V) do piątku (19 V)
podczas wieczornych
Mszy Świętych o godzinie 18.00

 

Biały Tydzień formalnie nazywany jest okresem "oktawy komunijnej". 

IMG 2723

      Pomaga dzieciom, które pierwszy raz w pełni uczestniczyły w Eucharystii, wdrożyć się w przeżywanie odpowiednie sakramentu i zrozumieć jego wagę.

  Analogicznie do pierwszych chrześcijan, którzy jako nowi członkowie Kościoła przywdziewali białe szaty, a symbolizowały one zjednoczenie z Chrystusem. Msze święte Białego Tygodnia są przystosowane specjalnie dla dzieci. Oprawa mszy jest zbliżona do tej pierwszokomunijnej, przez cały ten czas kościół jest przystrojony jak na uroczystości pierwszej komunii. 

 

Okres białego tygodnia jest też okresem wyciszenia, refleksji nad sakramentem Eucharystii oraz okazją do pogłębienia wiary, więc nie należy go pomijać i powinno się w nim uczestniczyć obowiązkowo ze względu na wartość tego czasu.

 

Icons8 flat galleryzdjęcia z poszczególnych dni Białego Tygodnia

IMG 2724

Dzisiaj (30 kwietnia) przeżywamy w naszej parafii odpust parafialny Chrystusa Dobrego Pasterza o godzinie 12.00 odbyła się uroczysta suma odpustowa. Serdecznie dziękujemy za udziału w uroczystej procesji po sumie odpustowej której przewodniczył ks. Artur Szurawski kanclerz Kurii Diecezjalnej w Łomży. GALERIA

IMG 2437

Drodzy Parafianie! 

Dzielimy się z wami propozycją rozważań do Koronki do Bożego Miłosierdzia. Przed każdą "dziesiątką" koronki można odmówić podobnie jak w Różańcu Świętym rozważanie (rozważania poniżej) bądź link do pobrania 

 POBIERZ

Zachęcamy szczególnie do modlitwy w godzinie konania Zbawiciela tj. 15.00