Ogłoszenia duszpasterskie -21.V.2017 r.

  • O G Ł O S Z E N I A     D U S Z P A S T E R S K I E
  • ( SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA)
  • 1.W sobotę 13 maja wypadała 100 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. W naszej parafii świętowanie tych wydarzeń przeżyliśmy w niedzielę 14 maja. W tym dniu w sposób szczególny składaliśmy hołd Matce Bożej i naszej przez uczestnictwo we Mszy św. i wysłuchanie katechezy poprowadzonej przez siostrę Benitę z zakonu sióstr zmartwychwstanek. Dzień zakończyliśmy procesją fatimską. Nasz Biskup – Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, pragnie aby cała diecezja przeżyła wspólnie jeden uroczysty dzień poświęcony Matce Bożej. Z tej też racji Biskup Łomżyński zaprasza mieszkańców diecezji na sobotę 3 czerwca do Łomży na wspólne przeżywanie uroczystości poświęconej Matce Bożej tej co objawiła się w Fatimie. Odpowiadając na to zaproszenie nasza parafia organizuje wyjazd do Łomży autokarem. Na wyjazd ten zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, a przede wszystkim członków Kół Różańcowych. Organizacją tego wyjazdu zajmuje się Ks. Jan do którego mogą zgłaszać się wszyscy chętni na wyjazd do Łomży. Bardzo prosimy o jak najszybsze podejmowanie decyzji o wyjeździe, a to z tej racji byśmy wiedzieli jaki zamówić autokar.

  • 2.W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością zesłania Ducha św., a w przyszłą niedziele będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  • 3. Miesiąc maj jest miesiącem w którym zgodnie z naszą parafialną tradycją ma miejsce poświęcenie pól. W związku z tym serdecznie prosimy mieszkańców wiosek o zgłaszanie się w zakrystii, lub w kancelarii parafialnej celem ustalenia daty poświęcenia pól w ich miejscowości.

  • 4.W dniu dzisiejszym o godz. 19.00. w Parafii Wniebowzięcia N.M.P. w Ostrowi Mazowieckiej będzie miał miejsce WIECZOR CHWAŁY pod hasłem „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie”. Do udziału w tych uroczystościach serdecznie zapraszamy.

  • 5.Już za miesiąc bo 15 czerwca wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – inaczej zwana Uroczystością Bożego Ciała. Przygotujmy się do tej uroczystości byśmy mogli ją przeżyć w łączności z naszym Zbawicielem. W tym roku proponujemy następującą trasę procesji: ul. Pasterska, Kard. Wyszyńskiego, Brokowska, Traugutta, 63 Roku, Leśmiana i powrót do kościoła ul. Brokowską, Kard. Wyszyńskiego i Pasterską. O przygotowanie ołtarzyków prosimy mieszkańców ul. Traugutta, 63 Roku i mieszkańców osiedla wokół ul. Leśmiana. O wybudowanie czwartego ołtarzyka przy kościele prosimy członków Koła Przyjaciół Radia Maryja i Kościoła Domowego.

  • 6.W dniu wczorajszym przypadała 50 rocznica święceń kapłańskich, ks. Stanisława Gadomskiego. Z tej okazji składamy ks. Stanisławowi najlepsze życzenia, a przede wszystkim Bożego błogosławieństwa na dalsze lata życia, i życzliwości ludzi. Uroczystości związane z tym jubileuszem ks. Stanisława będą miały miejsce w naszej parafii w niedzielę 18 czerwca na Mszy św. o godz. 15.00. Na pół godziny przed rozpoczęciem uroczystej jubileuszowej Mszy św. wystąpi z koncertem orkiestra dęta „Viktoria” z Rembertowa. Na uroczystości te w imieniu ks. Stanisława i naszym własnym już teraz serdecznie zapraszamy.

Polecam KYLOS hosting