Ogłoszenia duszpasterskie -15.X.2017 r.

 • O G Ł O S Z E N I A     D U S Z P A S T E R S K I E
 • (DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA)
 • 1.Już po raz siedemnasty, Kościół w Polsce obchodzi Dzień Papieski. Ideą tego wydarzenia jest promowanie osoby i dziedzictwa Wielkiego Papieża Polaka. Tradycją jest już iż z racji Dnia Papieskiego, Wierni Kościoła Łomżyńskiego wspierają fundusz Papieskiego Dzieła Nowego Tysiąclecia składając przy kościołach ofiary pieniężne do puszek. W naszej parafii ofiary do puszek na ten cel są zbierane w dniu dzisiejszym po wszystkich Mszach św. Ofiary te posłużą do ufundowania stypendiów dla uczącej się młodzieży.

   

 • 2.W dniu dzisiejszym serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00. Po Mszy św.i odmówieniu jednej tajemnicy różańca dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej nr. 1 przedstawią program słowno – muzyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II.

   

 • 3.Wszystkich naszych parafian serdecznie zachęcamy i zapraszamy do brania udziału w nabożeństwach różańcowych w kościele, a tych, którzy nie mogą brać udziału w nabożeństwach różańcowych w kościele do indywidualnego odmawiania różańca, lub we wspólnocie sąsiedzkiej przy kapliczce czy wioskowym krzyżu.

   

 • 4.W najbliższą środę tj. 18 października przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw w intencji pracowników służby zdrowia. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na godz. 17.30. na Mszę św. i nabożeństwo różańcowe. Naszą modlitwą wesprzyjmy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. A z okazji święta pracowników służby zdrowia już teraz życzymy wam Bożego błogosławieństwa w waszej trudnej i odpowiedzialnej pracy, a także szacunku i uznania u podopiecznych i przełożonych’

   

 • 5.Już za dwa tygodnie w środę 1 listopada będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych, a w środę 2 listopada Dzień Zaduszny. Dni te to szczególna okazja, by ożywić pamięć o naszych najbliższych, tych którzy z naszego grona odeszli już do wieczności.
  -Porządek Mszy św. odprawianych w naszej parafii w Uroczystość Wszystkich Świętych tj. w środę pierwszego listopada będzie następujący:
  -Msze św. w kościele będą odprawiane o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 18.00. W kaplicy na cmentarzu komunalnym Msza św. będzie odprawiana o godz. 12.00. Bezpośrednio po Mszy św. z kaplicy cmentarnej wyruszy procesja do grobów.
  -W Dzień zaduszny tj. w czwartek drugiego listopada Msze św. będą odprawiane tylko w kościele o godz. 6.30; 9.00; 10.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.30, tradycyjnie już spotykamy się na cmentarzu komunalnym, gdzie pod przewodnictwem księdza odmówimy cząstkę różańca za zmarłych pochowanych na tym cmentarzu i za wszystkich naszych bliskich.

   

 • 6.Istnieje piękny zwyczaj, że modlitwy za zmarłych nam bliskich przedłużamy na cały rok w tzw. wypominkach - zdrowaśkach. Na zdrowaśki na następny rok możemy zapisywać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Zdrowaśki w naszej parafii są odmawiane przed Mszą św. o godz. 9.00 i 10.30. Przy zapisywaniu zdrowasiek zapisującemu księdzu deklarujemy przed którą Mszą św. chcemy by były odmawiane modlitwy za zmarłych im bliskich.

   

 • 7.W naszej parafii zadomowiła się jeszcze jedna tradycja - tradycja tzw. NOWENNY ZA ZMARŁYCH. Nowenna to dziewięciodniowa modlitwa którą w tym przypadku ofiarujemy w intencji zmarłych. Będzie się ona odprawiała przez pierwsze dziewięć dni listopada i będzie zaczynała się o godz. 18.00. Kto chciał by włączyć w modlitwę nowenny zmarłych bliskich swojemu sercu, niech podobnie jak i latach ubiegłych wypisze na kartce ich imiona i wraz z dobrowolną ofiarą wrzuci do pudełka, które jest ustawione na stoliku przy ołtarzu Chrystusa miłosiernego.

   

 • 8.W Niedzielę piątego listopada na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy również modlić się w intencji naszej Ojczyzny a przede wszystkim w intencji tych, którzy z miłości do Polski oddali swoje życie za jej wolność. Serdecznie zapraszamy.

   

 • 9.Składamy serdeczne podziękowanie mieszkańcom Kacpur za złożoną na kościół ofiarę w wysokości 200 zł. Msza św. w ich intencjach zostanie odprawiona pierwszego listopada o godz. 9.00.

   

 • 10.Duszpasterstwo Rodzin naszej Diecezji zaprasza narzeczonych, małżonków i rodziców do udziału w zajęciach Studium Życia Rodzinnego w Łomży. W tym roku rusza ono na dwóch poziomach. Narzeczonych i małżonków organizatorzy zapraszają na 5 spotkań poświęconych budowaniu szczęśliwego małżeństwa i trwałej rodziny, a rodziców na 5 spotkań poświęconych sztuce mądrego i odpowiedzialnego wychowania dzieci. Narzeczeni, którzy ukończą Studium Życia Rodzinnego, są zwolnieni z bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa w parafii. Informacje i zapisy na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej ( www.duszpasterstworodzin.lomza.pl ),

Polecam KYLOS hosting