Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.12.2018r.

  1. Dziś kończymy w naszej Parafii Rekolekcje Adwentowe. Serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wzięli w nich udział i skorzystali z tego świętego czasu nawrócenia i przygotowali się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Bóg zapłać ks. kan. Zbigniewowi Pyskło za przeprowadzenie tegorocznych rekolekcji i życzymy, by Chrystus Pan obdarzał ks. Dyrektora wszelkimi łaskami i błogosławieństwem w pracy duszpasterskiej. Bóg zapłać wszystkim księżom, którzy pomagali nam prostować ścieżki naszego życia w sakramencie Pokuty.
  1. W zakrystii lub w kancelarii można zgłaszać chorych, których odwiedzimy w ich domach z Najświętszym Sakramentem w najbliższą sobotę tj. 22.XII od godz. 9.00.
  1. Zapraszamy bardzo serdecznie na Roraty, które rozpoczynają się codziennie śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz.6.00 i ok. 6.30 odprawiana jest Msza Roratnia. W soboty w sposób szczególny zapraszamy na Roraty dzieci z rodzicami oraz młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
  1. Zachęcam do nabycia świec Caritas - Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, jako daru naszego serca, z których dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dzieciom z najuboższych rodzin,. Świece w cenie 15-tu złotych są do kupienia przy ołtarzu Matki Bożej u p. Kościelnego.
  1. U p. Kościelnego są też do nabycia płyty DVD z przedstawieniem Misterium Pasyjne …i widzę niebo otwarte - Ostrowskiej Grupy Teatralnej „ Rzeczpospolita Apostolska” zachęcam do nabycia tej płyty jako pięknej pamiątki czy nawet prezentu ofiarowanemu komuś. Cena płyty - 25zł.
  1. Sakrament Chrztu Świętego będzie udzielany w pierwszy dzień Bożego Narodzenia tj. 25XII podczas Mszy Św. o godz. 10.30
  1. Ogłoszenie ze Starostwa Powiatowego: „ Szanowni mieszkańcy Powiatu Ostrowskiego!!! Rozpoczęto przebudowę pomieszczeń Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR). Prace budowlane mogą potrwać do końca lutego2019r.                                           Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR) będzie pracował nieprzerwanie w pomieszczeniach zastępczych, usytuowanych na pierwszym piętrze budynku  C.

Źródła wiary

Media katolickie

 

...