Ogłoszenia duszpasterskie

                                                        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

       Wielka Sobota – Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele od godz. 9.00 co godzina do godz. 17.00. 

Nabożeństwo Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00 od poświęcenia ognia przy ognisku. Na nabożeństwo proszę zabrać ze sobą świece. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie przez całą noc do Rezurekcji. 

Przypominamy, że w Wielką Sobotę obowiązuje powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych (tak jak w każdy piątek).

Serdecznie zapraszamy Strażaków z Sielca do wzięcia udziału w czuwaniu przy Grobie Pana Jezusa jak w latach ubiegłych.

Uroczystości Wielkanocne w niedzielę 21.04. rozpoczniemy uroczystą Procesją rezurekcyjną o godz. 6.00. Zapraszamy do udziału w Procesji wszystkich członków procesji noszących chorągwie, feletrony, baldachim, poduszki. Po Procesji uroczysta Msza Święta Rezurekcyjna.

Pozostałe Msze Święte będą odprawiane o godz. 9.00, 10.30 – chrzty, 12.00, 16.00 i 18.00.

W drugi Dzień Świąt w poniedziałek wielkanocny 22.04. Msze Święte będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 10.30-chrzty, 12.00, 16.00 i o 18.00. Tradycyjnie w II dzień Świąt modlić się będziemy i ofiarami składanymi na tacę wspierać KUL i Szkoły Katolickie naszej Diecezji.

Słowa podziękowania i wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy przygotowali tegoroczną dekorację naszego kościoła, przygotowali Ciemnicę i Grób Pana Jezusa oraz przyczynili się do piękna liturgii Triduum Paschalnego. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

Serdeczne słowa podziękowania wszystkim rodzinom, które przyjęły pod swój dach młodzież przybyłą na ŚDM do naszego miasta i parafii, nich Dobry Bóg Wam Kochani błogosławi i obdarza wszelkimi łaskami za Waszą życzliwość, gościnność i piękny przykład życia chrześcijańskiego dany młodym – Bóg zapłać.

Przypominamy i zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej na próbną spowiedź w dniu 25.04. po Mszy Świętej o godz.18.00.

W dniach od 26.04. do 2.05. o godz. 17.00 w Kinie Ostrovia w Ostrowi Mazowieckiej będzie wyświetlany film pt. „Miłość i miłosierdzie”. Jest to film o Bożym Miłosierdziu i misji Siostry Faustyny Kowalskiej, ujawniający nieznane dotąd fakty i niedawno ujawnione dokumenty.

Życzenia Ks. Bpa:    Umiłowani Bracia i Siostry. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego pozwala nam po raz kolejny usłyszeć orędzie o zwycięstwie Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Wszczepieni w Niego przez chrzest święty mamy udział w tym zwycięstwie i jesteśmy posłani do świata, by w mocy Bożego Ducha nieść nadzieję i miłość każdemu człowiekowi. Wraz z Księżmi Biskupami życzę Wam – Umiłowani Diecezjanie i Drodzy Goście – błogosławionych Świąt Wielkanocnych oraz siły i odwagi do wypełnienia chrześcijańskiej misji w Kościele i świecie.   Wasz Biskup + Janusz Stepnowski.

Również my Duszpasterze pragniemy złożyć Wam Kochani Parafianie i mili Goście Najserdeczniejsze życzenia. Na czas przeżywanych w gronie rodziny i bliskich Świąt wielkanocnych niech Zmartwychwstały Pan Wam błogosławi, napełnia Wasze serca pokojem, radością i miłością – Szczęść Boże.

 

Źródła wiary

Media katolickie

 

...