Ogłoszenia duszpasterskie -17.VI.2018 r.

1. Przeżywamy miesiąc czerwiec. W naszej parafii w miesiącu czerwcu, odprawiane jest nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo to jest odprawiane zarówno w dni powszednie jak i w niedzielę i święta po Mszy św. o godz. 18.00. Do udziału w tym nabożeństwie serdecznie zapraszamy1.Przeżywamy miesiąc czerwiec. W naszej parafii w miesiącu czerwcu, odprawiane jest nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo to jest odprawiane zarówno w dni powszednie jak i w niedzielę i święta po Mszy św. o godz. 18.00. Do udziału w tym nabożeństwie serdecznie zapraszamy

2.Miesiąc czerwiec jest miesiącem w którym dzieci i młodzież kończą rok szkolny. Jest to więc miesiąc wdzięczności Panu Bogu, wychowawcom i rodzicom za mijający rok nauki.W związku z tym zachęcamy, aby dzieci i młodzież okazały swoją wdzięczność Panu Bogu przez spowiedź i Komunię św., a rodzicom i wychowawcom przez wypowiedzenie jej czy to słowem,  czy też symbolicznym kwiatem.  3.Nauczycieli, a także dzieci i młodzież kończącą rok szkolny zapraszamy w dniu dzisiejszym na Mszę św. o godz. 12.00, a także w dniu rozdania świadectw, tj. w najbliższy piątek 22 czerwca na Mszę św. o godz. 8.00. Przez uczestnictwo w tych Mszach św. zakończymy rok katechetyczny i szkolny 2017/18 i w sposób szczególny wspólnie podziękujemy Panu Bogu za błogosławieństwo i opiekę w mijającym roku szkolnym.

4.U progu czasu wakacyjnego pragniemy przypomnieć, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik, czy też Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa - w wakacje żniwuje.

5.Pragniemy przypomnieć, że podobnie jak i w latach ubiegłych, w niedziele i święta miesiąca lipca i sierpnia, a więc już od niedzieli 1 lipca nie będzie Mszy św. o godz. 15.00.

6.Siostry Benedyktynki w Łomży serdecznie zapraszają na rekolekcje powołaniowe  dla dziewcząt pod hasłem „Mieć odwagę żyć dla Miłości”, mające na celu służyć pomocą w rozeznaniu drogi życiowego powołania. Rekolekcje będą miały miejsce w klasztorze Sióstr Benedyktynek w Łomży, ul. Dworna 32, w dniach od 3 do 5 lipca br. i rozpoczną się o godz. 10.00. Przewodniczył im będzie kapelan Sióstr, ks. Sławomir Bartnicki. Więcej informacji na stronie internetowej Sióstr Benedyktynek: www.benedyktynki.4lomza.pl, drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  telefonicznie: 862164963 i osobiście na furcie.

7.W dniach 7 i 8 lipca u stóp Pani Jasnogórskiej w Częstochowie będzie miało miejsce coroczne ogólnopolskie spotkanie Rodziny Radia Maryja. Z tej okazji Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej parafii organizuje autokarową pielgrzymkę do Częstochowy. Do udziału w tej pielgrzymce zapraszamy i zachęcamy wszystkich sympatyków tej rozgłośni radiowej.Zapisy przyjmuje p. Teresa Zecer. Można zgłaszać się również telefonicznie, nr. telefonu 720.278.794.

8.Zgodnie z 538 kanonem Kodeksu Prawa Kanonicznego, a także ze 166 i 167 Statutem Pierwszego Synodu Diecezji Łomżyńskiej, z dniem 1 lipca 2018 r. ks. Mierzejewski Mirosław dotychczasowy proboszcz parafii Chrystusa Dobrego Pasterza odchodzi na emeryturę. Przyszła niedziela będzie ostatnią niedzielą urzędowania w parafii ks. Mirosława Mierzejewskiego. Na jego miejsce Biskup Łomżyński ks. Janusz Stepnowski z dniem pierwszego lipca 2018 r. mianował proboszczem ks. Kanonika Jacka Schneidera, dotychczasowego proboszcza parafii w Radziłowie. Słowa podziękowania do parafian ostrowskich parafii Chrystusa Dobrego Pasterza i wszystkich z którymi współpracował, a także życzenia nowemu proboszczowi, nasz dotychczasowy proboszcz skieruje w przyszłą niedzielę.

Źródła wiary

Media katolickie

 

...