Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.10.2018r.

1. Dziś rozpoczyna się w kościele Tydzień Misyjny w czasie którego modlić się będziemy w intencjach misji świętych. Zachęcam do modlitwy, szczególnie różańcowej w intencjach Misji Świętych i o nowe powołania misyjne .

2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła. Dziękować będziemy Panu Bogu za naszą Świątynię, za jej budowniczych, szczególnie za ks. Prałata Mirosława Mierzejewskiego prosząc o Boże bł. i zdrowie dla niego i wszystkich którzy przez pracę i ofiary przyczynili się do wybudowania naszego kościoła.

3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać wraz z całym Kościołem 10-ty Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Pakistan, przerwać milczenie”. Modlić się będziemy za chrześcijan żyjących w Pakistanie cierpiących wielkie prześladowanie. Na ich potrzeby będzie można złożyć ofiary do puszek po Mszach Świętych.

4. Za tydzień gościć będziemy w naszej parafii Kwartet Wokalny z Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej z Łomży. Na każdej Mszy Św. wysłuchamy krótkiego koncertu sakralno-patriotycznego, słowa ks. Dyrektora Instytutu i będziemy mogli wesprzeć ten Instytut kształcący Organistów naszymi ofiarami.

5. Zbliżają się powoli doroczne Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego w czasie, których modlić się będziemy za zmarłych. Pięknym zwyczajem jest nasza modlitwa za naszych bliskich zmarłych przez cały rok w tak zwanych Wypominkach. W Zakrystii lub w Kancelarii można już zamawiać wypominki, które odmawiane są w naszej parafii przed Mszami w niedzielę o godz. 9.00 i 10.30.

 

Źródła wiary

Media katolickie

 

...