Wyszukiwarka

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

                                                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.06.2019r.
                                                               XII Niedziela Zwykła
1. Składamy serdeczne podziękowanie za liczny udział w Uroczystościach Bożego Ciała, za przygotowanie trasy i pięknych ołtarzyków mieszkańcom ulic: M. Dąbrowskiej, Tamkowej, Różańskiej i Rataja. Dzieciom, młodzieży, katechetkom i rodzicom, członkom Procesji Eucharystycznej, Strażakom z Sielca, chórowi parafialnemu i ministrantom, Policji i Straży Miejskiej. Wszystkim Bóg zapłać.

2. Trwa Oktawa Bożego Ciała, zapraszamy do udziału we Mszy Świętej i w Nieszporach eucharystycznych o godz.18.00.
W czwartek 27.06. podczas Mszy o 18.00 na zakończenie Oktawy poświęcimy wianki z kwiatów i ziół. Po Mszy Świętej odbędzie się Procesja Eucharystyczna, oraz pobłogosławimy dzieci. Zapraszamy do udziału szczególnie wszystkich członków procesji, dzieci, młodzież, Strażaków z Sielca.

3. W piątek 28.06. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte będą odprawiane o godz. 6.30 i o 18.00. Z racji Uroczystości w piątek nie ma postu – można spożywać pokarmy mięsne

4. W sobotę 29.06. Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – Msze Święte będą odprawiane o godz. 6.30 i o 18.00.

5. Pragniemy przypomnieć, że podobnie jak w latach ubiegłych w lipcu i w sierpniu, tj. od 7.07. nie będzie Mszy Świętej niedzielnej o godz.16.00, do której powrócimy po wakacjach. W lipcu i w sierpniu nie będzie również odprawiana w I niedzielę miesiąca Msza Święta za Ojczyznę.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby kościoła w wysokości 410 zł. mieszkańcom ul. Tamkowej i mieszkańcom ul. Różańskiej za ofiarę 900 zł. od Ołtarzyków na Boże Ciało. Pragnę poinformować, że msza w intencji mieszkańców ul. Tamkowej będzie odprawiona 10.07. o godz. 18.00; a za mieszkańców ul. Różańskiej 17.07. o godz. 18.00.

7. Kochani, jeszcze ogłoszenie dotyczące ślubów i radości okazywanej po ceremonii zawarcia Sakramentu małżeństwa przez gości, a często polegającej na strzelaniu z papierkowych konfetti przed kościołem i pozostawieniu bałaganu wokół kościoła. Już jakiś czas był spokój, ale ostatnio znów to powróciło i dlatego pragniemy poinformować, że teraz młodzi przed ślubem będą zostawiali w Kancelarii kaucję w wysokości 200 zł. na posprzątanie placu przed kościołem po ślubie jeśli będą strzelane konfetti, bo sprzątnięcie tego nie jest takie proste i łatwe. Jeśli nie będzie konfetti, fajerwerków i bałaganu, to po ślubie kaucja zostanie zwrócona młodym. Tak jest to rozwiązywane w wielu parafiach naszej Diecezji.

8. Ks. Janowi z okazji jutrzejszych imienin życzymy wielu łask bożych i Bożego bł. w pracy duszpasterskiej i w życiu osobistym - Szczęść Boże.

...

Media katolickie

 

Źródła wiary