Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 03.XII.2017 r.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

(PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU)

1.W pierwszą niedzielę adwent którą dzi9siaj przeżywamy wypada szesnasta rocznica poświęcenia naszego kościoła – w 2001 r. był to 2 grudzień.

2.Już we wszystkich diecezjach naszego kraju wchodzi w życie nowy sposób przygotowania narzeczonych do zawarcia związku małżeńskiego. Również i nasza parafia przygotowuje się do wprowadzenia tych zmian. W naszej parafii kwestią przygotowania narzeczonych do zawarcia związku małżeńskiego zajmuje się ks. Jan. W związku z tym serdecznie prosimy wszystkich narzeczonych i mających zamiar zawrzeć związek małżeński o kontakt z ks. Janem w celu uzyskania informacji na ten temat. Bardzo prosimy o nie odkładanie tej kwestii na czas późniejszy.
3.Dziś przeżywamy pierwszy dzień adwentu roku 2017. Okres Adwentu ma podwójny charakter.Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa, kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu na Jego powtórne przyjście na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem radosnego oczekiwania. To oczekiwanie wyrażamy między innymi przez uczestnictwo w Mszach św. zwanych RORATAMI. Msze św. roratnie będą odprawiane w naszym kościele codziennie i będą rozpoczynały się o godz. 6.00 śpiewem godzinek. Po odśpiewaniu godzinek ok. godz. 6.30 będzie odprawiana Msza św. RORATNIA. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian do uczestnictwa w RORATACH, które będzie zewnętrznym wyrażeniem naszej duchowej postawy oczekującej na radosne spotkanie z Chrystusem, a przez to i wyznaniem naszej wiary.
- Na roraty głównie w soboty serdecznie zapraszamy dzieci i ich rodziców. To samo zaproszenie kierujemy również do młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Udział w Mszach św. RORATNICH niech będzie naszym duchowym przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia.

4.W dzisiejszą niedzielę, na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci. Po Mszy św. będzie miało miejsce spotkanie ze św. Mikołajem, który zapewne przyniesie ze sobą jakieś drobne podarki dla dzieci.

5.Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w najbliższy worek na godz. 17.00. na wspólną Adorację Najświętszego Sakramentu, a także na godz. 18.00 na Mszę św., a po Mszy św. na spotkanie w sali katechetycznej.

6.W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca grudnia. Zapraszamy w tym dniu na godz. 17.00. na indywidualną godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.

5.Wzorem lat minionych CARITAS Diecezji Łomżyńskiej pragnie i w tym roku włączyć się w ogólnopolską inicjatywę niesienia pomocy dzieciom z rodzin najuboższych, wielodzietnych i dzieciom niepełnosprawnym. Inicjatywę tę będziemy mogli wesprzeć również i my kupując świecę adwentową ze znakiem CARITASU. Świecę tę będziemy mogli zapalić podczas wieczerzy wigilijnej. Ta paląca się świeca będzie znakiem naszej łączności z tymi którym pomogliśmy w radośniejszym przeżyciu Świąt Bożego Narodzenia. Świece w cenie 15 zł. możemy nabywać w naszym kościele bezpośrednio po Mszy św. przy ołtarzu Matki Bożej.

6.W dniach 8 i 9 grudnia 2017 r. młodzież ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy naszej parafii będzie zbierać żywność w sklepach: Biedronka przy ul 3 Maj i Broniewskiego, Lewiatan przy ul. 3 Maja i Jarosz przy ul. Mieczkowskiego. Zebrana żywność posłuży do przygotowania paczek świątecznych.

7.Inną formą pomocy w postaci wsparcia finansowego dla osób chorych i cierpiących będzie ofiara złożona do puszek w czasie kwesty „Bożonarodzeniowy Dar Serca” której celem jest wsparcie Funduszu „Dzieci Chore” przeznaczonego na leczenie, rehabilitację, oraz profilaktykę zdrowotną. Kwesta na ten cel będzie przeprowadzona przez członków naszego parafialnego Koła Caritas w przyszłą niedzielę tj. 10 grudnia po wszystkich Mszach św. przed kościołem. Za ofiary te już dzisiaj w imieniu tych, którzy z tej pomocy skorzystają wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.

8.W dniach 14,15 i 16 grudnia, będą to dni tygodnia: czwartek, piątek i sobota, w naszej parafii będą miały miejsce Adoracje Najświętszego Sakramentu, które tradycyjnie będą dla naszej parafii rekolekcjami adwentowymi. Módlmy się w intencji naszego księdza rekolekcjonisty by był dobrym narzędziem w ręku Boga i by za jego pośrednictwem Chrystus mógł znaleźć miejsce w każdym sercu. W czasie rekolekcji trwajmy na modlitwie ofiarowanej w intencji całej naszej parafii, byśmy w tym świętym czasie mogli w wierze naszej odnowić i umocnić łączność z Bogiem. Już teraz rozpocznijmy przygotowania do rekolekcji adwentowych by jak najlepiej z nich skorzystać.

9.Pamiętamy o zmarłych. Skarbiec Kościoła jest bogaty w różnorakie formy tej modlitewnej pomocy, którą niesiemy zmarłym. Za najlepszą z nich uważa się Mszę św., a szczególnie Msze gregoriańskie. - trzydzieści Mszy św. sprawowanych w intencji zmarłego dzień po dniu. Do innych form pomocy zmarłym należą wypominki. Sens wypominek polega na tym, że w modlitwie za zmarłych uczestniczy całą wspólnota. Przyjdzie w końcu taki czas, że i my będziemy potrzebowali podobnej pomocy.

10.Modlitwy za zmarłych w „wypominkach" w naszym kościele mają miejsce przed Mszą św.o godz. 9.00 i 10.30. Na wypominki na następny rok możemy jaszcze zapisywać bezpośrednio po Mszy św. w zakrystii, a w innym czasie w kancelarii parafialnej.

11.Kościół Domowy działający w naszym mieście zaprasza chętnych na bezalkoholowy bal sylwestrowy. Więcej informacji zawiera plakat wywieszony na tablicy w kruchcie kościoła.

Źródła wiary

Media katolickie

 

...